Boys Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Alexander Sargeant | 11 | Millfield | | 2:26.80 | | | 335 | |
2. | Alexander Cohoon | 11 | Cirencester | | 2:28.35 | | | 325 | |
3. | Cole Haigh | 11 | Dinnaton | | 2:29.23 | | | 319 | |
4. | Cameron Lewis | 11 | Gloucester | | 2:29.27 | | | 319 | |
5. | Benjamin Walker | 11 | TigersharksW | | 2:29.48 | | | 317 | |
6. | Aurelio Calipa | 11 | Millfield | | 2:33.49 | | | 293 | |
7. | Dominic Dodds | 11 | Plymouth Lea | | 2:41.17 | | | 253 | |
| Matthew Hardick | 11 | Aquae Sulis | | DNF | | | | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Edward Maddocks | 12 | Gloucester | | 2:12.44 | | | 456 | |
2. | Adam Davies | 12 | Plymouth Lea | | 2:13.43 | | | 446 | |
3. | Jacob Dowler | 12 | Gloucester | | 2:16.90 | | | 413 | |
4. | Finnian Trehane | 12 | Bourmth Coll | | 2:17.63 | | | 407 | |
5. | Zachary Broomfield | 12 | St Ives Bay | | 2:18.48 | | | 399 | |
6. | Jack Hutchin | 12 | Kelly Coll | | 2:20.04 | | | 386 | |
7. | Jedd Woodruff | 12 | Soundwell | | 2:21.41 | | | 375 | |
8. | Fraser Humphrey | 12 | Aquae Sulis | | 2:21.65 | | | 373 | |
9. | Jack Gibert | 12 | Co Bristol | | 2:22.55 | | | 366 | |
10. | William Hitchen | 12 | Kingsbridge | | 2:23.07 | | | 362 | |
11. | George Tester | 12 | TauntonDeane | | 2:23.48 | | | 359 | |
12. | Trevin Michelo | 12 | S Bournem'th | | 2:23.74 | | | 357 | |
13. | David Morton | 12 | Salisbury | | 2:24.23 | | | 353 | |
14. | Samuel Lawton | 12 | Aquae Sulis | | 2:24.46 | | | 352 | |
15. | Lucas Lawman | 12 | Aquae Sulis | | 2:24.50 | | | 351 | |
16. | Maximus Rutherford | 12 | Bourmth Coll | | 2:27.44 | | | 331 | |
17. | Kaspar Wickens Shaw | 12 | Gloucester | | 2:28.31 | | | 325 | |
18. | Evan Brunsdon | 12 | Weston S M | | 2:28.34 | | | 325 | |
19. | Benjamin Clarke | 12 | Aquae Sulis | | 2:28.61 | | | 323 | |
20. | Max Weeks | 12 | Seagulls Swi | | 2:30.11 | | | 313 | |
| Luke Morgan | 12 | TigersharksW | | DNC | | | | |
| Mason Angove | 12 | TauntonDeane | | DNC | | | | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Jacob Peters | 13 | Poole | | 2:07.82 | | | 508 | |
2. | Robert Youngs Do Patro | 13 | TauntonDeane | | 2:07.93 | | | 506 | |
3. | Sam Dailley | 13 | Plymouth Lea | | 2:08.00 | | | 506 | |
4. | Jordan Ludlam | 13 | Aquae Sulis | | 2:08.27 | | | 502 | |
5. | Oscar Brain | 13 | Plymouth Lea | | 2:08.51 | | | 500 | |
6. | Rupert Hague | 13 | Yeovil | | 2:08.94 | | | 495 | |
7. | Oliver Willies | 13 | TauntonDeane | | 2:09.33 | | | 490 | |
8. | William Davies | 13 | Swindon Dolp | | 2:10.36 | | | 479 | |
9. | Benjamin Samuel | 13 | S Bournem'th | | 2:10.96 | | | 472 | |
10. | Sam Lewis | 13 | Soundwell | | 2:12.58 | | | 455 | |
11. | Ethan Bell | 13 | S Bournem'th | | 2:12.77 | | | 453 | |
12. | Jacob Gibbons | 13 | Carn Brea | | 2:13.67 | | | 444 | |
13. | Jay Snowden | 13 | Newquay | | 2:14.58 | | | 435 | |
14. | George Spencer | 13 | Plymouth Lea | | 2:14.96 | | | 431 | |
15. | Santos Villalon | 13 | Millfield | | 2:15.06 | | | 430 | |
16. | Connor Sleeman | 13 | Launceston | | 2:15.15 | | | 429 | |
17. | Christian Tai | 13 | Bourmth Coll | | 2:15.16 | | | 429 | |
18. | Edward Austin | 13 | Aquae Sulis | | 2:15.67 | | | 424 | |
19. | Joshua Fox | 13 | Swindon Dolp | | 2:15.83 | | | 423 | |
20. | Jack Arnell | 13 | Bourmth Coll | | 2:15.89 | | | 422 | |
21. | Jack Miller | 13 | St Austell A | | 2:16.24 | | | 419 | |
22. | Kelvin Lok-Shin Wong | 13 | S Bournem'th | | 2:16.58 | | | 416 | |
23. | Thomas Brew | 13 | Kelly Coll | | 2:16.70 | | | 415 | |
24. | Aaron Bartlett | 13 | Yeovil | | 2:17.21 | | | 410 | |
25. | Ben Rawlins | 13 | Southwold | | 2:17.24 | | | 410 | |
26. | Sidney Fenwick | 13 | Salisbury | | 2:17.30 | | | 410 | |
27. | Alexander Turner | 13 | Aquae Sulis | | 2:17.61 | | | 407 | |
28. | Dan Elkin | 13 | Millfield | | 2:17.78 | | | 405 | |
29. | Oliver Haddrell | 13 | Cheltenham | | 2:18.22 | | | 401 | |
30. | Matthew Ramsay | 13 | Exeter City | | 2:20.51 | | | 382 | |
31. | James King | 13 | Weston S M | | 2:20.64 | | | 381 | |
32. | Thomas Harrison | 13 | Kelly Coll | | 2:20.73 | | | 380 | |
33. | Adam Hall | 13 | Gloucester | | 2:22.24 | | | 368 | |
34. | Henry Taswell | 13 | Chard | | 2:22.36 | | | 367 | |
35. | Lyndon Holmes-Beddow | 13 | St Ives Bay | | 2:22.53 | | | 366 | |
36. | Ethan Rayment | 13 | Plymouth Lea | | 2:24.31 | | | 353 | |
37. | Samuel Criddle | 13 | Exeter City | | 2:24.34 | | | 352 | |
38. | Jake Hill | 13 | TauntonDeane | | 2:25.32 | | | 345 | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Nicholas Laws | 14 | Millfield | | 2:03.60 | | | 562 | |
2. | Jake Bentley | 14 | Kelly Coll | | 2:03.95 | | | 557 | |
3. | Max McCusker | 14 | Millfield | | 2:04.01 | | | 556 | |
4. | Joshua Lawson | 14 | Millfield | | 2:05.42 | | | 537 | |
5. | Louis Barker | 14 | Millfield | | 2:05.84 | | | 532 | |
6. | Alexander Seymour | 14 | Gloucester | | 2:06.14 | | | 528 | |
7. | Matthew Munden | 14 | Gloucester | | 2:06.33 | | | 526 | |
8. | Matthew Collins | 14 | S Bournem'th | | 2:06.37 | | | 525 | |
9. | John Byrne | 14 | Yeovil | | 2:07.59 | | | 510 | |
10. | Henry Dixon | 14 | Aquae Sulis | | 2:07.66 | | | 510 | |
11. | Nathan Greenwood | 14 | Plymouth Lea | | 2:08.20 | | | 503 | |
12. | Christopher Malone | 14 | Gloucester | | 2:08.84 | | | 496 | |
13. | Wolfram O'Connor | 14 | Plymouth Lea | | 2:08.86 | | | 495 | |
14. | Nathan Linden | 14 | Kelly Coll | | 2:09.23 | | | 491 | |
15. | Frederick Webb | 14 | Aquae Sulis | | 2:09.81 | | | 485 | |
16. | Takudzwanashe Chaza | 14 | Kelly Coll | | 2:10.90 | | | 473 | |
17. | James Watson | 14 | Swindon Dolp | | 2:11.63 | | | 465 | |
18. | Henry Stanbrook | 14 | S Bournem'th | | 2:11.67 | | | 464 | |
19. | Lewis Pearson | 14 | Chard | | 2:11.74 | | | 464 | |
20. | Huw Williams | 14 | TauntonDeane | | 2:12.18 | | | 459 | |
21. | Oliver Thorpe | 14 | Co Bristol | | 2:12.66 | | | 454 | |
22. | Callum Nott | 14 | TauntonDeane | | 2:12.85 | | | 452 | |
23. | Kye Adams | 14 | Co Bristol | | 2:13.11 | | | 449 | |
24. | Charlie Coulthard | 14 | St Ives Bay | | 2:14.52 | | | 435 | |
| Mazem Youssef | 14 | Plymouth Lea | | DNC | | | | |
| Batian Thorpe | 14 | S Bournem'th | | DNC | | | | |
| Benjamin Phelps | 14 | Soundwell | | DNC | | | | |
| Lewis Burras | 14 | Plymouth Lea | | DNC | | | | |
| Oliver Manser | 14 | Millfield | | DNC | | | | |
| Edward Lee | 14 | Plymouth Lea | | DNC | | | | |
15 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Thomas Kingham | 15 | Millfield | | 1:56.77 | | | 666 | |
2. | Craig Munden | 17 | Gloucester | | 1:59.32 | | | 624 | |
3. | Edward Walsh | 16 | Gloucester | | 2:00.00 | | | 614 | |
4. | Harry Hathaway | 17 | Kelly Coll | | 2:00.90 | | | 600 | |