Girls Open 800m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Olivia Butler | 11 | Severnside | | 10:17.20 | | | 513 | |
| 100m 1:15.16 | 200m 2:32.70 | 300m 3:51.88 | 400m 5:10.79 | 500m 6:27.49 | 600m 7:44.27 | 700m 9:01.63 | 800m 10:17.20 |
2. | Harriet Watts | 11 | Yeovil | | 10:18.99 | | | 508 | |
| 100m 1:12.04 | 200m 2:30.83 | 300m 3:49.89 | 400m 5:09.26 | 500m 6:27.32 | 600m 7:45.17 | 700m 9:04.11 | 800m 10:18.99 |
3. | Delphi Evans | 11 | Severnside | | 10:28.82 | | | 485 | |
| 100m 1:14.40 | 200m 2:33.38 | 300m 3:52.61 | 400m 5:11.68 | 500m 6:30.55 | 600m 7:50.06 | 700m 9:09.98 | 800m 10:28.82 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Jessica Podger | 12 | Co Bristol | | 9:42.87 | | | 609 | |
| 100m 1:07.26 | 200m 2:20.13 | 300m 3:34.15 | 400m 4:48.69 | 500m 6:02.90 | 600m 7:17.25 | 700m 8:30.76 | 800m 9:42.87 |
2. | Sophie Bartlett | 12 | Swindon Dolp | | 10:06.45 | | | 540 | |
| 100m 1:08.63 | 200m 2:24.57 | 300m 3:41.84 | 400m 4:59.01 | 500m 6:16.76 | 600m 7:34.43 | 700m 8:52.60 | 800m 10:06.45 |
3. | Maisie Barnes | 12 | Wadebridge | | 10:08.94 | | | 534 | |
| 100m 1:09.98 | 200m 2:25.18 | 300m 3:41.55 | 400m 4:58.76 | 500m 6:17.31 | 600m 7:35.24 | 700m 8:53.08 | 800m 10:08.94 |
4. | Teagan-Mae Graham | 12 | Poole | | 10:15.38 | | | 517 | |
| 100m 1:13.52 | 200m 2:30.93 | 300m 3:49.44 | 400m 5:06.99 | 500m 6:24.76 | 600m 7:42.42 | 700m 9:00.58 | 800m 10:15.38 |
5. | Alesha Gibson | 12 | Bourmth Coll | | 10:15.54 | | | 517 | |
| 100m 1:12.66 | 200m 2:30.53 | 300m 3:49.02 | 400m 5:07.08 | 500m 6:25.10 | 600m 7:43.11 | 700m 9:01.45 | 800m 10:15.54 |
6. | Elle Ussi | 12 | Plymouth Lea | | 10:16.21 | | | 515 | |
| 100m 1:10.67 | 200m 2:27.24 | 300m 3:44.80 | 400m 5:03.02 | 500m 6:21.69 | 600m 7:40.35 | 700m 8:59.56 | 800m 10:16.21 |
7. | Freya Bradley | 12 | Soundwell | | 10:21.45 | | | 502 | |
| 100m 1:12.17 | 200m 2:29.61 | 300m 3:47.75 | 400m 5:06.06 | 500m 6:24.56 | 600m 7:44.30 | 700m 9:03.25 | 800m 10:21.45 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Zoe Gannaway | 13 | Bourmth Coll | | 9:35.31 | | | 633 | |
| 100m 1:08.26 | 200m 2:21.59 | 300m 3:33.92 | 400m 4:46.39 | 500m 5:59.49 | 600m 7:12.03 | 700m 8:24.47 | 800m 9:35.31 |
2. | Imogen Moroney | 13 | Weston S M | | 9:37.49 | | | 626 | |
| 100m 1:08.60 | 200m 2:21.50 | 300m 3:34.55 | 400m 4:47.55 | 500m 6:00.40 | 600m 7:13.16 | 700m 8:26.02 | 800m 9:37.49 |
3. | Lara Bate | 13 | Millfield | | 9:40.56 | | | 616 | |
| 100m 1:08.72 | 200m 2:22.70 | 300m 3:37.10 | 400m 4:51.12 | 500m 6:04.44 | 600m 7:18.04 | 700m 8:29.82 | 800m 9:40.56 |
4. | Aliyah-Mai Webb | 13 | Exeter City | | 10:01.62 | | | 553 | |
| 100m 1:08.51 | 200m 2:23.64 | 300m 3:39.92 | 400m 4:57.01 | 500m 6:12.95 | 600m 7:29.84 | 700m 8:46.25 | 800m 10:01.62 |
5. | Hannah Stonier | 13 | S Bournem'th | | 10:14.83 | | | 519 | |
| 100m 1:10.88 | 200m 2:27.71 | 300m 3:45.47 | 400m 5:03.79 | 500m 6:21.40 | 600m 7:39.75 | 700m 8:58.12 | 800m 10:14.83 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Jemma Green | 14 | S Bournem'th | | 9:29.89 | | | 651 | |
| 100m 1:06.08 | 200m 2:17.81 | 300m 3:29.76 | 400m 4:42.49 | 500m 5:54.74 | 600m 7:07.14 | 700m 8:18.99 | 800m 9:29.89 |
2. | Sarah Matthews | 14 | Millfield | | 9:41.79 | | | 612 | |
| 100m 1:08.44 | 200m 2:22.21 | 300m 3:36.69 | 400m 4:50.59 | 500m 6:04.45 | 600m 7:17.92 | 700m 8:31.01 | 800m 9:41.79 |
3. | Chloe Edrich | 14 | TauntonDeane | | 9:42.69 | | | 609 | |
| 100m 1:07.61 | 200m 2:20.55 | 300m 3:34.29 | 400m 4:48.54 | 500m 6:02.92 | 600m 7:16.93 | 700m 8:31.08 | 800m 9:42.69 |
4. | Jorji Longdon | 14 | Gloucester | | 9:49.72 | | | 588 | |
| 100m 1:07.31 | 200m 2:20.80 | 300m 3:35.10 | 400m 4:50.29 | 500m 6:06.26 | 600m 7:21.90 | 700m 8:37.18 | 800m 9:49.72 |
5. | Harriet Perfect | 14 | S Bournem'th | | 9:49.95 | | | 587 | |
| 100m 1:08.16 | 200m 2:21.90 | 300m 3:35.75 | 400m 4:50.65 | 500m 6:06.45 | 600m 7:21.54 | 700m 8:36.66 | 800m 9:49.95 |
6. | Honor Kingsley-Smith | 14 | Kelly Coll | | 10:01.96 | | | 553 | |
| 100m 1:11.05 | 200m 2:26.29 | 300m 3:42.31 | 400m 4:59.16 | 500m 6:16.35 | 600m 7:32.76 | 700m 8:49.03 | 800m 10:01.96 |
7. | Bethan Blakelock | 14 | Gloucester | | 10:02.49 | | | 551 | |
| 100m 1:09.84 | 200m 2:25.52 | 300m 3:42.52 | 400m 4:59.84 | 500m 6:16.50 | 600m 7:33.20 | 700m 8:49.31 | 800m 10:02.49 |
8. | Rebecca Holden | 14 | Clayesmore | | 10:05.88 | | | 542 | |
| 100m 1:11.01 | 200m 2:28.15 | 300m 3:45.49 | 400m 5:02.27 | 500m 6:18.95 | 600m 7:36.19 | 700m 8:52.12 | 800m 10:05.88 |
9. | Eleanor Devine | 14 | S Bournem'th | | 10:19.87 | | | 506 | |
| 100m 1:08.10 | 200m 2:25.72 | 300m 3:43.87 | 400m 5:02.57 | 500m 6:22.79 | 600m 7:42.30 | 700m 9:03.16 | 800m 10:19.87 |
| Kayleigh Parker | 14 | TauntonDeane | | DNC | | | | |
15 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Emily Clarke | 16 | Poole | | 9:23.10 | | | 675 | |
| 100m 1:05.85 | 200m 2:15.67 | 300m 3:25.80 | 400m 4:36.67 | 500m 5:47.63 | 600m 6:59.63 | 700m 8:11.55 | 800m 9:23.10 |
| Jasmine Moroney | 15 | Weston S M | | DNC | | | | |