Boys Open 100m IM - Heats (Declared Winners)
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Alexander Cohoon | 11 | Cirencester | | 1:18.56 | | | 268 | |
2. | George Langman | 11 | Co Bristol | | 1:19.40 | | | 260 | |
3. | Arthur Bown-Mazzoni | 11 | BradfordAvon | | 1:19.45 | | | 260 | |
4. | Samuel Norton | 11 | Truro City | | 1:19.70 | | | 257 | |
5. | Noah Goros | 11 | St Ives Bay | | 1:22.08 | | | 235 | |
6. | Michael Pond | 11 | Truro City | | 1:22.21 | | | 234 | |
7. | Alexander Sharman | 11 | Trowbridge | | 1:23.70 | | | 222 | |
8. | Samuel Arrowsmith | 10 | Tiverton | | 1:23.92 | | | 220 | |
9. | Duncan Bisset | 11 | Gloucester | | 1:23.95 | | | 220 | |
10. | Henry Pearce | 10 | Swindon Dolp | | 1:24.27 | | | 217 | |
11. | Archie Coulthard | 11 | St Ives Bay | | 1:24.40 | | | 216 | |
12. | Joseph Giles | 11 | Cirencester | | 1:26.25 | | | 203 | |
13. | Farran Gregory | 10 | Wellington W | | 1:26.91 | | | 198 | |
14. | Luke Owen | 11 | Newton Abbot | | 1:27.55 | | | 194 | |
| Peter Mould | 11 | Trowbridge | | DNC | | | | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | George Stagg | 12 | Utd Bristol | | 1:13.00 | | | 335 | |
2. | Fraser Humphrey | 12 | Aquae Sulis | | 1:14.70 | | | 312 | |
3. | Evan Brunsdon | 12 | Weston S M | | 1:15.57 | | | 302 | |
4. | William Hitchen | 12 | Kingsbridge | | 1:15.70 | | | 300 | |
5. | Kaspar Wickens Shaw | 12 | Gloucester | | 1:16.16 | | | 295 | |
6. | Harris Eddy | 12 | Penzance | | 1:16.48 | | | 291 | |
7. | Arno Turner | 12 | Southwold | | 1:16.72 | | | 288 | |
8. | Jack Gibert | 12 | Co Bristol | | 1:17.19 | | | 283 | |
9. | Scott Munden | 12 | Gloucester | | 1:17.37 | | | 281 | |
10. | William Mitchell | 12 | BradfordAvon | | 1:17.50 | | | 280 | |
11. | Sam Lawton | 12 | Aquae Sulis | | 1:17.52 | | | 279 | |
12. | Lucas Lawman | 12 | Aquae Sulis | | 1:17.65 | | | 278 | |
13. | Max Weeks | 12 | Seagulls Swi | | 1:18.00 | | | 274 | |
14. | Matthew Hardick | 12 | Chippenham | | 1:18.81 | | | 266 | |
15. | Jack Smith | 12 | Soundwell | | 1:19.23 | | | 262 | |
16. | Ethan McNeil | 12 | Aquae Sulis | | 1:19.31 | | | 261 | |
17. | Joss Copeman | 12 | Chard | | 1:19.67 | | | 257 | |
18. | Jacob Brown | 12 | Gloucester | | 1:20.82 | | | 247 | |
19. | Ethan Doble | 12 | Co Bristol | | 1:21.53 | | | 240 | |
20. | George Williams | 12 | Soundwell | | 1:21.81 | | | 238 | |
21. | Hugo McNeil | 12 | Aquae Sulis | | 1:22.35 | | | 233 | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Edward Austin | 13 | Aquae Sulis | | 1:09.73 | | | 384 | |
2. | Ben Rawlins | 13 | Southwold | | 1:10.21 | | | 376 | |
3. | James King | 13 | Weston S M | | 1:11.75 | | | 353 | |
4. | Henry Taswell | 13 | Chard | | 1:12.05 | | | 348 | |
5. | Oliver Haddrell | 13 | Cheltenham | | 1:12.53 | | | 341 | |
5. | Henry Bennett | 13 | Southwold | | 1:12.53 | | | 341 | |
7. | Alex Turner | 13 | Aquae Sulis | | 1:13.06 | | | 334 | |
8. | Zachary Derrick | 13 | Co Bristol | | 1:13.25 | | | 331 | |
9. | Aeden McNamara | 13 | St Ives Bay | | 1:13.61 | | | 326 | |
10. | Joshua Fox | 13 | Swindon Dolp | | 1:13.84 | | | 323 | |
11. | Lyndon Holmes-Beddow | 13 | St Ives Bay | | 1:14.46 | | | 315 | |
12. | Morgan Davies | 13 | Gloucester | | 1:14.98 | | | 309 | |
13. | Max Twining | 13 | Marlborough | | 1:15.72 | | | 300 | |
14. | Steven Lewis | 13 | Carn Brea | | 1:17.43 | | | 280 | |
15. | Jack White | 13 | Co Bristol | | 1:17.66 | | | 278 | |
16. | Jacob Cacchione | 13 | Newton Abbot | | 1:17.72 | | | 277 | |
17. | Joseph Ham | 13 | Weston S M | | 1:18.81 | | | 266 | |
| Donald Bisset | 13 | Gloucester | | DNC | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Kye Adams | 14 | Co Bristol | | 1:05.38 | | | 466 | |
2. | Oliver Palmer | 14 | Newton Abbot | | 1:07.01 | | | 433 | |
3. | James Watson | 14 | Swindon Dolp | | 1:07.53 | | | 423 | |
4. | Joseph Fountain | 14 | Gloucester | | 1:07.70 | | | 420 | |
5. | Oliver Thorpe | 14 | Co Bristol | | 1:08.01 | | | 414 | |
6. | Jack Rogers | 14 | Truro City | | 1:08.67 | | | 402 | |
7. | Lewis Pearson | 14 | Chard | | 1:10.08 | | | 378 | |
8. | Laurence Metcalfe | 14 | Co Bristol | | 1:10.57 | | | 371 | |
9. | Luke Stephens | 14 | Tavistock | | 1:10.68 | | | 369 | |
10. | Connor Keeler | 14 | Penzance | | 1:12.67 | | | 339 | |
11. | William Daniel | 14 | Weston S M | | 1:12.86 | | | 337 | |
12. | Regan Jefferies | 14 | Swindon Dolp | | 1:13.42 | | | 329 | |
13. | Andrew Hare | 14 | Chippenham | | 1:13.58 | | | 327 | |
14. | Jack O'Hanlon | 14 | Cheltenham | | 1:14.34 | | | 317 | |
15. | Alexander Butler | 14 | Severnside | | 1:15.54 | | | 302 | |
16. | Connor Delahunty | 14 | BradfordAvon | | 1:16.64 | | | 289 | |
| Matthew Seabrook | 14 | Newton Abbot | | DQ T 2L | | | | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Michael Dorsman | 15 | Aquae Sulis | | 1:05.00 | | | 474 | |
2. | Jasper Lye | 15 | Bath Dolphin | | 1:05.40 | | | 466 | |
3. | George Spencer | 15 | Bodmin | | 1:07.25 | | | 428 | |
4. | Daniel Shepherd | 15 | Trowbridge | | 1:09.67 | | | 385 | |
5. | Jack Keepin | 15 | Soundwell | | 1:10.67 | | | 369 | |
6. | Jamie Pullinger | 15 | Chard | | 1:11.20 | | | 361 | |
7. | Matthew Benson | 15 | Tewkesbury | | 1:11.28 | | | 360 | |
| Samuel Jenkins | 15 | Cinderford | | DNC | | | | |
| Louis Woodward | 15 | Barnstaple | | DQ T 2L | | | | |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Matthew Hare | 16 | Chippenham | | 1:04.60 | | | 483 | |
2. | Adam Coleman | 16 | Swindon Dolp | | 1:04.79 | | | 479 | |
3. | Thomas Cohoon | 16 | Cirencester | | 1:05.85 | | | 456 | |
4. | Eli Gibney | 16 | Tewkesbury | | 1:06.27 | | | 448 | |
5. | Luke Saunders | 16 | Trowbridge | | 1:08.72 | | | 401 | |
6. | Gregory Carter | 16 | Cirencester | | 1:08.82 | | | 400 | |
7. | Jacob Seldon | 16 | Kingsbridge | | 1:09.44 | | | 389 | |
8. | Thomas Carter | 16 | Cirencester | | 1:11.35 | | | 359 | |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | William Gibney | 21 | Tewkesbury | | 1:01.67 | | | 555 | |
2. | Richard Hill | 26 | Bridgwater | | 1:02.86 | | | 524 | |
3. | Charlie Middleton | 21 | Truro City | | 1:03.74 | | | 503 | |
4. | Connor Laughey | 17 | Soundwell | | 1:03.84 | | | 501 | |
5. | Kieran Rookes | 17 | Tavistock | | 1:04.46 | | | 486 | |
6. | Luke Height | 17 | Soundwell | | 1:05.00 | | | 474 | |
7. | Ricky Griggs | 17 | Trowbridge | | 1:05.08 | | | 473 | |
8. | Edward Cockerham | 19 | Carn Brea | | 1:05.10 | | | 472 | |
9. | Robert Dorey | 18 | Kingsbridge | | 1:05.13 | | | 471 | |
10. | James Lake | 34 | Tavistock | | 1:05.19 | | | 470 | |
11. | Richard Forman | 17 | Kingsbridge | | 1:05.39 | | | 466 | |
12. | Todd Montague | 17 | Cinderford | | 1:05.48 | | | 464 | |
13. | Samuel Gaskins | 18 | Gloucester | | 1:06.30 | | | 447 | |
14. | Jordan Lee | 17 | Gloucester | | 1:06.32 | | | 447 | |
15. | Matthew Cracknell | 19 | West Dorset | | 1:06.56 | | | 442 | |
16. | Nigel Masters | 43 | Cirencester | | 1:06.66 | | | 440 | |
17. | Nathaniel Rookes | 20 | Tavistock | | 1:06.96 | | | 434 | |
18. | John Branston | 17 | Chippenham | | 1:07.06 | | | 432 | |
19. | Peter Holden | 17 | Chippenham | | 1:07.24 | | | 428 | |
20. | Billy Harris | 19 | Cinderford | | 1:07.25 | | | 428 | |
21. | Cameron McGurk | 17 | Tavistock | | 1:07.85 | | | 417 | |
22. | Matthew Watson | 18 | Swindon Dolp | | 1:09.37 | | | 390 | |
| George Sheldrick | 17 | Marlborough | | DNC | | | | |
| Peter Rogers | 17 | Southwold | | DNC | | | | |