Mens 11/14 Yrs 200m Backstroke - Heats
11/12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Finn Broekhoven | 12 | Plymouth Lea | | 2:31.78 | | | 400 | |
2. | James Wheatley | 12 | Mt Kelly | | 2:35.27 | | | 374 | |
3. | Zackary Studley | 12 | Poole | | 2:35.51 | | | 372 | |
4. | Max Looker | 12 | Poole | | 2:36.88 | | | 363 | |
5. | Adam White | 11 | Millfield | | 2:42.77 | | | 325 | |
6. | Joseph Martindale | 12 | Team Bath AS | | 2:43.74 | | | 319 | |
7. | Jake Garett | 11 | Severnside | | 2:43.84 | | | 318 | |
8. | Charlie Meek | 12 | Poole | | 2:43.89 | | | 318 | |
9. | Jack Haley | 12 | Marlborough | | 2:45.11 | | | 311 | |
10. | Luke Ashurst | 12 | Weston S M | | 2:45.54 | | | 309 | |
11. | Lewis Williams | 12 | St Ives Bay | | 2:45.68 | | | 308 | |
12. | Joshua Hansen | 12 | Gloucester | | 2:45.73 | | | 307 | |
13. | Jack Caldwell | 12 | Plymouth Lea | | 2:46.94 | | | 301 | |
14. | James Towers | 12 | Millfield | | 2:47.12 | | | 300 | |
15. | Jenson Harris | 12 | S Bournem'th | | 2:47.78 | | | 296 | |
16. | Freddie Hodgetts | 11 | S Bournem'th | | 2:48.01 | | | 295 | |
17. | Zac Cooper | 11 | Severnside | | 2:48.10 | | | 295 | |
18. | Jack Willis | 12 | Exeter City | | 2:48.61 | | | 292 | |
19. | Xavier West | 12 | Poole | | 2:49.33 | | | 288 | |
20. | Max Head | 11 | Bridgwater | | 2:50.49 | | | 282 | |
21. | Oliver Rowe | 12 | Bridgwater | | 2:50.78 | | | 281 | |
22. | Ethan Gough | 12 | Swindon Dolp | | 2:50.89 | | | 280 | |
23. | Jack Butler | 12 | TauntonDeane | | 2:51.60 | | | 277 | |
24. | Joshua Williams | 12 | Dartmoor DA | | 2:51.69 | | | 277 | |
25. | Charlie Hodges | 11 | Clayesmore | | 2:52.13 | | | 274 | |
26. | Jamie Winfield | 12 | St Ives Bay | | 2:52.82 | | | 271 | |
27. | Henry Jenkins | 12 | Plymouth Lea | | 2:53.18 | | | 269 | |
28. | Jamie Steadman | 11 | Clevedon | | 2:54.08 | | | 265 | |
29. | Joshua Eyre | 12 | Newquay | | 2:54.39 | | | 264 | |
30. | Ashton Hallows | 12 | Plymouth Lea | | 2:54.63 | | | 263 | |
31. | Matthew Mycock | 12 | Exeter City | | 2:54.77 | | | 262 | |
32. | Rory Wilson | 12 | Barnstaple | | 2:55.59 | | | 258 | |
33. | Joshua Leigh | 12 | Truro City | | 2:55.73 | | | 258 | |
34. | Joshua Vernon | 12 | Keynsham | | 2:57.53 | | | 250 | |
35. | Lucas Pearcey | 12 | Swindon Dolp | | 2:57.59 | | | 250 | |
36. | Edward Bell | 11 | Seagulls SC | | 2:58.17 | | | 247 | |
37. | Harvey Pike | 11 | Street | | 2:59.26 | | | 243 | |
38. | Richard Jenkins | 12 | Millfield | | 2:59.35 | | | 243 | |
39. | Harrison Walsh | 12 | Cheltenham | | 3:02.99 | | | 228 | |
40. | Samuel Ledward | 12 | Clevedon | | 3:03.61 | | | 226 | |
41. | Ethan Tyers | 11 | Exeter City | | 3:04.44 | | | 223 | |
| Finley Hunter-Clarke | 12 | Street | | DQ SH 1L | | | | |
| Ashton Gifford-Groves | 12 | Millfield | | DQ SH 3L | | | | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Adam Graham | 13 | Millfield | | 2:26.60 | | | 444 | |
2. | Solomon Williams | 13 | Millfield | | 2:29.66 | | | 418 | |
3. | Oscar Barlow | 13 | TauntonDeane | | 2:30.12 | | | 414 | |
4. | Oliver Saunders | 13 | Team Bath AS | | 2:30.25 | | | 413 | |
5. | Oliver Waller | 13 | St Austell | | 2:32.29 | | | 396 | |
6. | Finley Chandler | 13 | Poole | | 2:33.04 | | | 391 | |
7. | Maxwell Adams | 13 | Team Bath AS | | 2:34.78 | | | 378 | |
8. | Max Marshman | 13 | Weston S M | | 2:34.85 | | | 377 | |
9. | Ryan Openshaw | 13 | Poole | | 2:38.12 | | | 354 | |
10. | Charlie Rowe | 13 | South Dorset | | 2:39.93 | | | 342 | |
11. | Samir Poppy | 13 | Truro City | | 2:39.97 | | | 342 | |
12. | Oliver Gibbs | 13 | Poole | | 2:40.25 | | | 340 | |
13. | Amos Starkey | 13 | Gloucester | | 2:40.56 | | | 338 | |
14. | Sean Simmons | 13 | Bristol Hen | | 2:40.90 | | | 336 | |
15. | Berk Emre Paker | 13 | Plymouth Lea | | 2:42.29 | | | 327 | |
16. | Gabriel Knight | 13 | S Bournem'th | | 2:42.35 | | | 327 | |
17. | Anthony Davies | 13 | Millfield | | 2:42.83 | | | 324 | |
18. | Lawrence Elliott | 13 | Seagulls SC | | 2:43.69 | | | 319 | |
19. | Thomas Jones | 13 | Dinnaton | | 2:45.18 | | | 311 | |
20. | Lorenzo Robertson-Moro | 13 | Exeter City | | 2:45.96 | | | 306 | |
21. | Jacob Sell | 13 | Clevedon | | 2:46.30 | | | 304 | |
22. | Connor Meyers | 13 | Millfield | | 2:46.65 | | | 302 | |
23. | Darcy Cornette | 13 | West Dorset | | 2:47.20 | | | 299 | |
24. | Richard Towers | 13 | Millfield | | 2:47.78 | | | 296 | |
25. | Blayne Stanbrook | 13 | Clevedon | | 2:54.84 | | | 262 | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Thomas Hemsley | 14 | Soundwell | | 2:19.12 | | | 520 | |
2. | Hubert Gdaniec | 14 | Plymouth Lea | | 2:21.28 | | | 497 | |
3. | Matthew Hall | 14 | Millfield | | 2:22.16 | | | 487 | |
4. | Robbie Hemmings | 14 | Poole | | 2:22.92 | | | 480 | |
5. | Oliver Heard | 14 | TauntonDeane | | 2:23.01 | | | 479 | |
6. | Tymofii Chemeryk | 14 | Mt Kelly | | 2:23.40 | | | 475 | |
7. | Aiden Symons-Brown | 14 | Devonport | | 2:24.99 | | | 459 | |
8. | Evan Jones | 14 | Millfield | | 2:25.37 | | | 456 | |
9. | Connor Talbot | 14 | Co Bristol | | 2:25.38 | | | 456 | |
10. | James Hart | 14 | Plymouth Lea | | 2:26.42 | | | 446 | |
11. | Nathan Dicks | 14 | Co Bristol | | 2:27.81 | | | 434 | |
12. | Peter Ray | 14 | Mt Kelly | | 2:30.74 | | | 409 | |
13. | James Riach | 14 | Tewkesbury | | 2:30.76 | | | 409 | |
14. | Lawrence Martindale | 14 | Millfield | | 2:30.85 | | | 408 | |
15. | David O'Loughlin | 14 | Millfield | | 2:31.57 | | | 402 | |
16. | Isaac Ellis | 14 | Seagulls SC | | 2:36.28 | | | 367 | |
17. | William Cooper | 14 | Gloucester | | 2:38.04 | | | 355 | |
| Felix Sissins-Roffey | 14 | Millfield | | DNC | | | | |
| Farran Gregory | 14 | TauntonDeane | | DNC | | | | |
| Calvin Fry | 14 | Millfield | | DNC | | | | |