Womens MC 15 Yrs/Over 400m Free. - Heats (Declared Winners)
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Olivia Butler | (03) | Co Bristol | | 4:31.30 | | | 662 | |
| 50m 31.17 | 100m 1:06.05 | 150m 1:40.51 | 200m 2:15.40 | 250m 2:49.95 | 300m 3:24.14 | 350m 3:57.86 | 400m 4:31.30 |
2. | Charlotte Emery | (03) | TauntonDeane | | 4:32.09 | | | 656 | |
| 50m 31.55 | 100m 1:05.96 | 150m 1:40.75 | 200m 2:14.86 | 250m 2:49.25 | 300m 3:24.10 | 350m 3:58.41 | 400m 4:32.09 |
3. | Gabriella Youngs Do Pa | (03) | TauntonDeane | | 4:34.99 | | | 635 | |
| 50m 31.62 | 100m 1:05.77 | 150m 1:40.42 | 200m 2:15.54 | 250m 2:50.33 | 300m 3:26.39 | 350m 4:01.25 | 400m 4:34.99 |
4. | Alice Barton | (03) | Team Bath AS | | 4:38.71 | | | 610 | |
| 50m 31.51 | 100m 1:06.08 | 150m 1:41.72 | 200m 2:17.29 | 250m 2:52.76 | 300m 3:28.05 | 350m 4:03.62 | 400m 4:38.71 |
5. | Scarlett Orchard | (03) | Mt Kelly | | 4:41.45 | | | 593 | |
| 50m 32.23 | 100m 1:06.97 | 150m 1:42.49 | 200m 2:18.17 | 250m 2:53.74 | 300m 3:30.04 | 350m 4:06.09 | 400m 4:41.45 |
6. | Megan Adamson | (03) | Swindon Dolp | | 4:41.63 | | | 591 | |
| 50m 32.26 | 100m 1:07.59 | 150m 1:42.96 | 200m 2:19.14 | 250m 2:55.14 | 300m 3:31.32 | 350m 4:06.69 | 400m 4:41.63 |
7. | Evie-Rose Young | (03) | Co Bristol | | 4:47.24 | | | 557 | |
| 50m 33.26 | 100m 1:09.17 | 150m 1:46.34 | 200m 2:23.35 | 250m 3:00.42 | 300m 3:36.97 | 350m 4:13.38 | 400m 4:47.24 |
8. | Jessica Part | (03) | Severnside | | 4:50.67 | | | 538 | |
| 50m 32.70 | 100m 1:08.74 | 150m 1:45.27 | 200m 2:22.77 | 250m 2:59.83 | 300m 3:37.15 | 350m 4:14.18 | 400m 4:50.67 |
9. | Tutku Ciftci | (03) | Gloucester | | 4:53.69 | | | 521 | |
| 50m 32.93 | 100m 1:08.97 | 150m 1:45.53 | 200m 2:23.08 | 250m 3:00.24 | 300m 3:38.68 | 350m 4:16.32 | 400m 4:53.69 |
10. | Abigail Daly | (03) | Devonport | 14 | 6:07.53 | | | 266 | |
| 50m 40.35 | 100m 1:26.69 | 150m 2:13.29 | 200m 3:00.11 | 250m 3:47.86 | 300m 4:36.35 | 350m 5:24.25 | 400m 6:07.53 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Rachel Anderson | (02) | Millfield | | 4:21.28 | | | 741 | |
| 50m 30.79 | 100m 1:04.24 | 150m 1:37.65 | 200m 2:10.98 | 250m 2:43.88 | 300m 3:16.98 | 350m 3:49.29 | 400m 4:21.28 |
2. | Polly Painter | (02) | Millfield | | 4:33.55 | | | 645 | |
| 50m 32.30 | 100m 1:06.72 | 150m 1:41.48 | 200m 2:15.77 | 250m 2:50.32 | 300m 3:24.83 | 350m 4:00.11 | 400m 4:33.55 |
3. | Gaurika Singh | (02) | Mt Kelly | | 4:33.81 | | | 644 | |
| 50m 31.36 | 100m 1:05.64 | 150m 1:40.04 | 200m 2:14.63 | 250m 2:49.27 | 300m 3:24.26 | 350m 3:59.22 | 400m 4:33.81 |
4. | Megan Vingoe | (02) | Carn Brea | | 4:34.16 | | | 641 | |
| 50m 31.52 | 100m 1:05.59 | 150m 1:40.16 | 200m 2:15.10 | 250m 2:49.99 | 300m 3:24.67 | 350m 3:59.73 | 400m 4:34.16 |
5. | Isabelle Hepburn | (02) | Poole | | 4:38.54 | | | 611 | |
| 50m 31.17 | 100m 1:06.10 | 150m 1:41.12 | 200m 2:16.89 | 250m 2:52.24 | 300m 3:28.19 | 350m 4:03.58 | 400m 4:38.54 |
6. | Grace Poynter | (02) | Bourmth Coll | | 4:40.48 | | | 599 | |
| 50m 31.35 | 100m 1:05.62 | 150m 1:41.42 | 200m 2:17.26 | 250m 2:54.07 | 300m 3:30.20 | 350m 4:06.83 | 400m 4:40.48 |
7. | Samantha Hammond | (02) | Team Bath AS | | 4:40.75 | | | 597 | |
| 50m 31.92 | 100m 1:06.42 | 150m 1:42.01 | 200m 2:17.87 | 250m 2:54.09 | 300m 3:30.01 | 350m 4:06.14 | 400m 4:40.75 |
8. | Melody Roberts | (02) | Penzance | | 4:43.46 | | | 580 | |
| 50m 32.98 | 100m 1:08.32 | 150m 1:44.57 | 200m 2:20.97 | 250m 2:57.33 | 300m 3:33.57 | 350m 4:09.39 | 400m 4:43.46 |
9. | Eleanor Hollier | (02) | Co Bristol | | 4:44.16 | | | 576 | |
| 50m 32.77 | 100m 1:08.35 | 150m 1:44.96 | 200m 2:21.03 | 250m 2:57.13 | 300m 3:33.13 | 350m 4:09.27 | 400m 4:44.16 |
10. | Georgianna Thorn | (02) | Newton Abbot | | 4:47.51 | | | 556 | |
| 50m 32.28 | 100m 1:08.00 | 150m 1:45.21 | 200m 2:22.04 | 250m 2:59.34 | 300m 3:36.68 | 350m 4:13.83 | 400m 4:47.51 |
11. | Maia Crudgington | (02) | Team Bath AS | | 4:53.25 | | | 524 | |
| 50m 33.01 | 100m 1:08.74 | 150m 1:46.24 | 200m 2:23.45 | 250m 3:01.16 | 300m 3:39.40 | 350m 4:17.14 | 400m 4:53.25 |
12. | Eleanor Lloyd | (02) | Gloucester | | 4:58.00 | | | 499 | |
| 50m 32.18 | 100m 1:08.66 | 150m 1:46.33 | 200m 2:24.78 | 250m 3:03.02 | 300m 3:41.89 | 350m 4:20.43 | 400m 4:58.00 |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Laura Stephens | (99) | Plymouth Lea | | 4:24.50 | | | 714 | |
| 50m 30.37 | 100m 1:03.69 | 150m 1:37.48 | 200m 2:10.72 | 250m 2:43.86 | 300m 3:17.09 | 350m 3:50.96 | 400m 4:24.50 |
2. | Jessica Podger | (01) | Co Bristol | | 4:25.49 | | | 706 | |
| 50m 30.96 | 100m 1:05.15 | 150m 1:39.62 | 200m 2:14.53 | 250m 2:48.62 | 300m 3:21.28 | 350m 3:53.93 | 400m 4:25.49 |
3. | Thea O'Keefe | (00) | Poole | | 4:25.70 | | | 704 | |
| 50m 31.50 | 100m 1:05.12 | 150m 1:39.45 | 200m 2:13.64 | 250m 2:47.23 | 300m 3:20.25 | 350m 3:53.51 | 400m 4:25.70 |
4. | Sophia Wilson | (01) | Millfield | | 4:26.98 | | | 694 | |
| 50m 30.51 | 100m 1:03.86 | 150m 1:38.52 | 200m 2:12.98 | 250m 2:47.03 | 300m 3:20.94 | 350m 3:55.24 | 400m 4:26.98 |
5. | Misty Marshall-Welling | (01) | Team Bath AS | | 4:30.90 | | | 665 | |
| 50m 30.98 | 100m 1:05.00 | 150m 1:39.36 | 200m 2:13.74 | 250m 2:48.16 | 300m 3:22.38 | 350m 3:57.07 | 400m 4:30.90 |
6. | Teagan-Mae Graham | (01) | Poole | | 4:36.24 | | | 627 | |
| 50m 32.32 | 100m 1:06.46 | 150m 1:41.55 | 200m 2:16.57 | 250m 2:52.08 | 300m 3:27.30 | 350m 4:02.79 | 400m 4:36.24 |
7. | Sophie Hall | (98) | Gloucester | | 4:36.40 | | | 626 | |
| 50m 30.35 | 100m 1:03.62 | 150m 1:38.18 | 200m 2:13.41 | 250m 2:48.91 | 300m 3:24.60 | 350m 4:00.21 | 400m 4:36.40 |
8. | Thalia Poaros | (01) | Mt Kelly | | 4:38.43 | | | 612 | |
| 50m 32.00 | 100m 1:06.95 | 150m 1:42.34 | 200m 2:18.20 | 250m 2:53.31 | 300m 3:28.77 | 350m 4:03.58 | 400m 4:38.43 |
9. | Makaela Holowchak | (00) | Plymouth Lea | | 4:43.54 | | | 580 | |
| 50m 31.58 | 100m 1:05.97 | 150m 1:40.89 | 200m 2:16.76 | 250m 2:52.80 | 300m 3:29.63 | 350m 4:06.57 | 400m 4:43.54 |
10. | Kathleen Baker | (88) | Poole | | 4:47.88 | | | 554 | |
| 50m 32.06 | 100m 1:06.55 | 150m 1:42.59 | 200m 2:19.16 | 250m 2:56.21 | 300m 3:33.57 | 350m 4:10.98 | 400m 4:47.88 |
11. | Rebecca Gibbins | (01) | Exeter City | | 4:48.50 | | | 550 | |
| 50m 32.53 | 100m 1:08.04 | 150m 1:45.03 | 200m 2:21.78 | 250m 2:58.72 | 300m 3:35.55 | 350m 4:12.76 | 400m 4:48.50 |
12. | Nathalie Walsh | (01) | Severnside | | 4:48.81 | | | 548 | |
| 50m 32.29 | 100m 1:07.89 | 150m 1:44.52 | 200m 2:21.46 | 250m 2:58.77 | 300m 3:36.11 | 350m 4:13.19 | 400m 4:48.81 |
13. | Ellena Theobald | (01) | Soundwell | | 4:48.87 | | | 548 | |
| 50m 31.41 | 100m 1:06.05 | 150m 1:41.55 | 200m 2:17.37 | 250m 2:54.23 | 300m 3:32.18 | 350m 4:10.26 | 400m 4:48.87 |
14. | Jasmine Stone | (01) | Soundwell | | 4:57.17 | | | 503 | |
| 50m 32.38 | 100m 1:09.01 | 150m 1:47.06 | 200m 2:24.53 | 250m 3:02.78 | 300m 3:41.21 | 350m 4:19.29 | 400m 4:57.17 |
15. | Harriet Dickinson | (97) | Clevedon | 10 | 5:30.96 | | | 364 | |
| 50m 36.69 | 100m 1:16.34 | 150m 1:58.17 | 200m 2:39.91 | 250m 3:23.21 | 300m 4:06.47 | 350m 4:49.27 | 400m 5:30.96 |
16. | Annalise Burgess | (01) | Caradon | 9 | 6:12.91 | | | 254 | |
| 50m 41.46 | 100m 1:27.39 | 150m 2:14.88 | 200m 3:02.35 | 250m 3:50.26 | 300m 4:37.79 | 350m 5:26.24 | 400m 6:12.91 |
| Robyn Edwards | (98) | TauntonDeane | | DNC | | | | |
Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | BDPoints | |
1. | Harriet Dickinson | (97) | Clevedon | 10 | 5:30.96 | | | 542 | |
| 50m 36.69 | 100m 1:16.34 | 150m 1:58.17 | 200m 2:39.91 | 250m 3:23.21 | 300m 4:06.47 | 350m 4:49.27 | 400m 5:30.96 |
2. | Abigail Daly | (03) | Devonport | 14 | 6:07.53 | | | 401 | |
| 50m 40.35 | 100m 1:26.69 | 150m 2:13.29 | 200m 3:00.11 | 250m 3:47.86 | 300m 4:36.35 | 350m 5:24.25 | 400m 6:07.53 |
3. | Annalise Burgess | (01) | Caradon | 9 | 6:12.91 | | | 354 | |
| 50m 41.46 | 100m 1:27.39 | 150m 2:14.88 | 200m 3:02.35 | 250m 3:50.26 | 300m 4:37.79 | 350m 5:26.24 | 400m 6:12.91 |